Kablosuz Enerji Aktarımı Mümkün mü?

Gelişen teknoloji ile birlikte artık kablolar da tarih olmaya hazırlanıyor. Peki oturduğumuz yerden, hiç bir fiziksel bağlantı ya da temas olmadan telefonumuzu şarj etmek mümkün mü?

Kablosuz Enerji Aktarımı Mümkün mü?

Günümüzde teknoloji hızla gelişmeye devam ediyor. Özellikle son 15-20 senelik periyoda baktığımızda, teknoloji alanında büyük bir sıçrama yaşandığını görüyoruz.

Teknoloji birçok alanda hızlı bir şekilde gelişse de, yıllar öncesinde ispatlanmış, hayata geçirilmiş fakat günümüzde hala kullanamadığımız buluşların varlığı da reddedilemez bir gerçek.

Dünyayı değiştiren adam

İnsanların, hatta tüm dünyanın yaşamını değiştirecek bir teknoloji olan kablosuz enerji aktarımının teknik detaylarına geçmeden önce bu teknolojinin mucidi olan Nikola Tesla’dan biraz bahsedelim.

devamı....

LG G2, G3 ve G4’e Hard Format Nasıl Atılır?

LG’nin başarılı satış rakamlarına ulaşan G ailesinden LG G2, G3 ve G4 başta olmak üzere, pek çok LG modeline hard format nasıl atılır? Bu rehberimizde bu konuya değiniyoruz.

LG G2, G3 ve G4'e Hard Format Nasıl Atılır?

Android, hepimizin bildiği gibi açık kaynaklı bir işletim sistemi. Açık kaynaklı bir sistem olduğu için, üreticiler belli başlı noktalarda kendilerine has çözümlere gidebiliyorlar.

Telefonları, ayarlardan sıfırlamak genel olarak tüm cihazlarda benzer. Fakat hard format atma gibi komplike konular biraz daha farklı olabiliyor.

Bu makalemizde LG G2, LG G3 ve LG G4 gibi LG’nin modellerine nasıl hard format atılacağını sizlere gösteriyoruz.

LG G2, G3 ve G4’e Hard Format Nasıl Atılır? 

Akıllı telefonlar da tıpkı bilgisayalarımız gibi işletim sistemleriyle beraber geliyorlar. Bu cihazların işletim sistemleri tamamen kalbi. Eğer yazılım doğru bir şekilde çalışmıyorsa, cihazınız da çalışmayacaktır.

devamı....

USB Bellekten Windows 10 Yükleme

Microsoft’un yeni işletim sistemi Windows 10’u USB bellekten nasıl yükleyebileceğinizi anlattık. Bu yöntem ile Windows 10 temiz kurulum yapabilirsiniz.

USB Bellekten Windows 10 Yükleme

Microsoft’un, merakla beklenen güncellemesi Windows 10 geçtiğimiz günlerde çıkışını gerçekleştirdi. İlk gününde 14 milyon indirme rakamına ulaşan Windows 10, yeni bir rekora imzasını atmıştı. Windows 7, Windows 8 ve Windows 8.1 sahipleri ücretsiz olarak direkt Windows 10’a yükseltme yapabiliyor. Ancak Windows 10 yükseltmesi; sistemdeki bilgilerinizi ve ayarlarınızı koruyarak gerçekleşiyor.

Windows 10 temiz kurulum olmadığı için bazı kullanıcılar sistematik sorunlar ile karşılaştı. Peki, sorunsuz Windows 10 temiz kurulum nasıl yapılır? Bu sorunun birden fazla cevabı var. Biz en güvenilir ve en temiz olan USB Bellekten Windows 10 Yükleme yöntemi ile bu işlemi nasıl gerçekleştireceğinizi adım adım anlatacağız.

devamı....

Google’dan Yerel Seçim 2014 Portalı

Önümüzdeki günlerde Türkiye’de gündemin merkezine oturacak 30 Mart 2014 Yerel Seçimleri için özel olarak geliştirilen “Google Yerel Seçim 2014” portalı kullanıma sunuldu.

Yerel seçime özel hazırlanan bilgi portalı vatandaşlara seçimle ilgili haberleri takip etme, canlı yayınlarda adayları dinleme ve onlarla sohbet etme, seçim öncesinde trendleri, seçim günü ise sonuçları canlı olarak takip etme olanağı sunuyor.

İlk kez 2011 genel seçimlerinde hayata geçirilen ve büyük ilgi gören arayüze eklenen yeni ve etkileşimli özelliklerle hazırlanan bilgi portalısayesinde kullanıcılar yerel seçim ve adaylar hakkında en güncel bilgilere erişip, sohbetler ile merak ettikleri soruları adaylara yöneltebilecekler.

devamı....

Independence Day 2′nin Vizyon Tarihi Belli Oldu., Independence Day 3 de kesinleşti.

2015 yazı bir hayli dolu geçecek gibi görünüyor. Zira The Avengers 2, Pirates Of The Caribbean 5, Finding Dory, muhtemelen Man Of Steel 2, Jurassic Park 4 ve Star Wars: Episode VII gibi dev yapımlar vizyona girecek ve yaz aylarında izleyecek bir şey bulamama problemimiz ortadan kalkacak.

Şimdi bu listeye bir de Kurtuluş Günü 2 yani Independence Day 2 eklendi. Fox tarafından yapılan açıklamaya göre ilk filmden neredeyse 20 yıl sonra ikinci filmin vizyona gireceği açıklandı. Yani 2015 yılının yaz aylarında Kurtuluş Günü 2 (Independence Day 2) sinemalarda boy göstermeye başlayacak. Hatta tam vizyon tarihini de verelim (Türkiye için geçerli mi bilmiyoruz); 3 Temmuz 2015.

devamı....

Panono Spiral Kamera Tanıtıldı!

Serbest geliştiricilerin icatlarını sergilediği ve bağış topladığı Indiegogo platformunda yer alan Panono spiral kamera 1 milyon dolar barajını aştı.

Kamera teknolojilerinde çığır açan Alman Panono markası tarafından üretilen bu spiral kamera, oldukça yetenekli. Tıpkı serbest oyunlar gibiserbest cihaz geliştiricilerin de “bağımsız” pazarına girmesiyleIndiegogo birçok yeni cihazın bizlerle buluşmasına zemin sağladı.

Geçtiğimiz gün Panono tarafından belirlenen 1 milyon dolar barajına an itibariyle ulaşıldı. Şirketin kasasında 1.000.050 dolarspiral kameranınpazara sunulması için hazır. Büyük bir yaratıcılık ve mühendislik çalışması ile ortaya çıkan bu ürün, fotoğraf çekme alışkanlığınızı adeta bir oyuna döndürüyor.

devamı....

THE HOBBIT: THE DESOLATION OF SMAUG

=&0=&=&1=&=&2=&ResimResimResimResim=&3=&httpv://www.youtube.com/watch?v=8oIUEl_5ihE

HOBBİT: SMAUG’UN ÇORAK TOPRAKLARI FİLMİ GÖSTERİM TARİHİ: 13 ARALIK 2013

The Hobbit: The Desolation of Smaug (2013)
The Hobbit: The Desolation of Smaug poster Rating: 8.0/10 (413598 votes)
Director: Peter Jackson
Writer: Fran Walsh (screenplay), Philippa Boyens (screenplay), Peter Jackson (screenplay), Guillermo del Toro (screenplay), J.R.R. Tolkien (novel)
Stars: Ian McKellen, Martin Freeman, Richard Armitage, Ken Stott
Runtime: 161 min
Rated: PG-13
Genre: Adventure, Fantasy
Released: 13 Dec 2013
Plot: The dwarves, along with Bilbo Baggins and Gandalf the Grey, continue their quest to reclaim Erebor, their homeland, from Smaug. Bilbo Baggins is in possession of a mysterious and magical ring.

devamı....

2013′ün En Çok İndirilen Filmleri

2013′ün En Çok İndirilen Filmleri

Torrent

İnternetin belki de en çok tercih edilen özelliklerinden biridir film indirmek. Gerçi son birkaç yılda film indirmekten çok izleme üzerine siteler fırlasa da mantar gibi, indirip arşiv yapmanın veya istediğin kalitede indirip izlemenin yerini hiçbiri tutmaz. Hele hele izlerken defalarca takılan, sesini kendine göre ayarlayamadığın veya istediğin özelliklerde bulamadığın siteleri düşünürsek…

TorrentFreak açıklamış şampiyonları. Geçen yıl Project X’in başı çektiği listenin tepesinde, dünya çapında 1 milyar doları aşan hasılatıyla seneye damgasını vuran ve belki de ne kadar çok beklendiğini bir nebze olsun hissettiren The Hobbit üçlemesinin ilk filmi Hobbit: Beklenmedik Yolculuk yer alıyor. Yüzüklerin Efendisiüçlemesiyle milyonları kendine aşık eden Peter Jackson çok bekletti, çok özletti belki ama hayranları filmi izledikten sonra “beklediğimize değmiş” demesini bildi. Çünkü gerçekten o Orta Dünya havasını solumak ayrı bir tad veriyor insana. Hobbit’ten sonra ise kişisel favorim Tarantino’nun son filmi var. Tıpkı Hobbit gibi o da kendi hayranlarını bekletiyor her sene. Ağzından bir laf çıksın, yeni filmiyle ilgili bir detay paylaşsın diye bekliyoruz. Django da daha giriş sahnesinde kendini sevdireceğinin sinyallerini vermiş, finale kadar da doyumsuz bir seyir sunmuştu. Üçüncü sırada ise 2013′ün en hazin kaybı var. Paul Walker‘la özdeşleştirdiğimizserinin 6. filmiHızlı ve Öfkeli artık başka bir gözle, başka bir havayla izlenecek. Kardeşinin yerine geçeceği 7. film ise tahminimce sağlam bir rekor kıracak.

devamı....

The Cabin in the Woods

Şiddetle Tavsiye: The Cabin in the Woods (2011)

 

Bir korku filminin hikayesini anlatırken “5 genç, kuzenlerinin ormanda satın aldığı eve giderler ve…” diye başlayan bir cümleyle girerseniz olaya, cümlenin geri kalanını az çok herkes tahmin eder. Gençler eve vardıklarında hemen içkiler açılır, sevişilmeye başlanır, sırayla hepsi veya %99′u ölür ve belki şansı varsa en sona kalan eleman kötü adamı öldürüp özgürlüğünü kazanır, veya o da ölür.

Biz izlemekten sıkılsak ve son zamanlarda eli yüzü düzgün korku filmi bulmakta zorlansak da, Hollywood’un yıllardır pişirip pişirip önümüze koymaktan sıkılmadığı bu gereksiz korku filmlerinden tam da hiç kurtulamayacağımızı düşündüğümüz sırada Joss Whedon – Drew Goddard ikilisi imdadımıza yetişip son yıllarda usandığımız teen slasher’a farklı bir gözle bakıp seyirciyi, korku filmi izleyicisini ekrana kitleyen bir işe imza atmışlar.
Gençler yola çıkar, her şey çok güzeldir, mola sırasında benzin aldıkları amca olması gerektiği gibi seyirciye gerekli mesajı verir ama gençlerin gözünü hormonlar öyle bir döndürmüştür ki bu mesajı es geçer ve yolculuklarına devam edip olacaklardan habersiz ormandaki kulübelerine varırlar. Ama bu kulübenin diğer tüm teen slasher filmlerdeki kulübelerden ufak tefek farklılıkları olduğundan seyirci bundan sonra olacakların büyük bir kısmını kestirmekte sıkıntı yaşayıp kendini filmin büyüsüne kaptıracaktır.

devamı....

Ters Işık Fotoğrafçılığı

Ters Işık Fotoğrafçılığı

Ters ışık ile ilgili merak ettikleriniz ve diğer detaylar video rehberimde.

Fotoğrafı oluşturan temel kavramlardan birisi ışıktır. Işıksız bir fotoğarf düşünülemediği için bu ışığın kontrolü ve kullanımı da ayrı bir önem kazanıyor.

Ters ışık olarak adlandırılan durum ise ışığın konunun arkasından geldiği durumlarda ortaya çıkar. Doğru kullanıldığında fotoğrafa ayrı bir hava katan bu kavram, yanlış kullanıldığında ise kötü fotoğrafların oluşmasına sebep olur.

devamı....