Mars’ta üçüncü su deposu bulundu. Mars'ta Yaşanır.


NASA Mars bileti kampanyasıyla bir süredir gündemde. Mars’a gidecek Rover uzay aracı içinde ismini yollamak isteyen herkes bu kampanyaya katıldı. Hatta en fazla katılımın Türkiye’den yapıldığı ortaya çıktı.
Mars’ta üçüncü su deposu bulundu. Mars'ta Yaşanır.

Şimdi de NASA tarafından fonlanan araştırma ekibi, Mars konusunda bir açıklamayla gündeme geldi. Mars’ta su deposu bulundu. Bu Kızıl Gezegen’de bulunan üçüncü depo oldu.

Mars’ta su deposu tespit edildi

NASA tarafından fonlanan ekip, son yaptığı çalışmada Kızıl Gezegen’de antik kutup kalıntısı keşfettiğini açıkladı. Mars’ın kuzey kutbu altındaki buz tabakalarında su keşfeden ekip yaptığı açıklamayla bunu dünyaya duyurdu. Dönüm noktası niteliğindeki çalışma ile Mars’ın yüzeyinde devasa bir su-buz birikintisi olduğu ortaya çıktı. Söz konusu bilgi Mars’taki radarlardan geldi.

Konuyla ilgili açıklama yapan ekibin başındaki isim, Texas Üniversitesi Jeofizik Enstitüsü’nden Dr. Stefano Nerozzi, bu kadar yoğun su bulmayı beklemediklerini söyledi. Bulunan kutup buzulları, Mars’taki en büyük üçüncü su deposu olma özelliği taşıyor.

Bilim insanlarının bir sonraki adımı kutuplarda ne kadar su tutulduğunu tespit etmek olacak.

Tepkileriniz Nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0

Bir Yorum YazBu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Şartlar ve Koşullar