Google Haritalar artık trafik cezalarından kurtarıyor ve limitler içinde kalmayı sağlayacak!


Google Haritalar (diğer adıyla Google Maps) günümüzün en popüler navigasyon uygulamalarından biri. Özellikle etraftaki mekanlar konusunda kullanıcılara çok detaylı bilgiler verebilen Haritalar bu kez kullanıcıları
Google Haritalar artık trafik cezalarından kurtarıyor ve limitler içinde kalmayı sağlayacak!

Google Haritalar (diğer adıyla Google Maps) günümüzün en popüler navigasyon uygulamalarından biri. Özellikle etraftaki mekanlar konusunda kullanıcılara çok detaylı bilgiler verebilen Haritalar bu kez kullanıcıları trafik cezalarındankurtarıyor. Google Haritalar hız limiti ve Google Haritalar radar özelliği geliyor.

Google Haritalar hız limiti ve radar özelliği ile beğeni kazanıyor!

Google, 40’tan fazla ülkede hem sabit hem de mobil radar konumlarını sınırlı test aşamaları için Haritalar’a eklediğini açıkladı.

Radar özelliklerinin Waze Navigasyon’dan Google Haritalar’a benzetilmiş olması dikkat çekiyor. Yeni hız sınırı işaretlerinin Haritalar içindeki yerleşimi de belli oldu. Göstergeler uygulamanın alt köşesinde bulunuyor, sabit veya mobil radarlar takip edilen yol üzerinde küçük simgeler olarak görünüyor.

Google Haritalar

Radar özelliğinin kullanıma sunulduğu ülkeler: Avustralya, Brezilya, ABD, Kanada, İngiltere, Hindistan, Meksika, Rusya, Japonya, Andorra, Bosna Hersek, Bulgaristan, Hırvatistan, Çekya, Estonya, Finlandiya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İsrail, İtalya, Ürdün , Kuveyt, Letonya, Litvanya, Malta, Fas, Namibya, Hollanda, Norveç, Umman, Polonya, Portekiz, Katar, Romanya, Suudi Arabistan, Sırbistan, Slovakya, Güney Afrika, İspanya, İsveç, Tunus ve Zimbabwe olarak sıralanıyor.

Fransa, İsviçre ve Almanya‘da ise sürücülerin herhangi bir yöntem ile radarları görüntülemeleri yasal değil. Bu yüzden yeni yayınlanan özellikler bu ülkelerde kullanılamıyor.

Hem iOS hem de Android kullanıcıları yeni özelliklerden yararlanabiliyor. Şu an için sadece Android kullanıcıları sabit radar ve mobil radar konumunu bildirebiliyor. Google, hız sınırı ve radar görüntüleme özellikleriyle kullanıcı deneyimini daha da iyileştirmek istiyor.

Google’ın sosyal bir trafik navigasyon uygulaması olan Waze’yi satın almasının üzerinden yaklaşık altı yıl geçti. Ancak, aradan geçen bu süre zarfında Waze’nin öne çıkan özellikleri Google Haritalar’a eklenmeye devam ediliyor.

Kısa süre önce 40’tan fazla ülkede hem sabit hem de mobil radar konumlarını Haritalar uygulamasına eklenmiş ve bu sayede kullanıcıların trafik cezalarından büyük oranda kurtulması sağlanmıştı.

Google Haritalar hız göstergesi özelliğine kavuştu!

Ekranın sol alt köşesine yerleştirilen hız göstergesi sınırları aştığınızda sizi uyarıyor ve seyir hızınızı anlık olarak görebilmeniz sağlanıyor. Göstergenin kullanıma sunulduğu ilk ülkeler ABD, Belçike, İngiltere ve Brezilya oldu.

Bu özellik kullanıma sunulduğunda Navigasyon Ayarları menüsü altındaki Hız Göstergesi seçeneğini aktif hale getirmek yeterli oluyor. Bu sayede bulunduğunuz yoldaki hız sınırını ve aracınızın hızını aynı anda görebiliyorsunuz.

Bunlara ek olarak haberinde başında belirttiğimiz radar özelliğinin kullanıma sunulduğu ülkeler: Avustralya, Brezilya, ABD, Kanada, İngiltere, Hindistan, Meksika, Rusya, Japonya, Andorra, Bosna Hersek, Bulgaristan, Hırvatistan, Çekya, Estonya, Finlandiya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İsrail, İtalya, Ürdün , Kuveyt, Letonya, Litvanya, Malta, Fas, Namibya, Hollanda, Norveç, Umman, Polonya, Portekiz, Katar, Romanya, Suudi Arabistan, Sırbistan, Slovakya, Güney Afrika, İspanya, İsveç, Tunus ve Zimbabwe olarak sıralanıyor.

Kaynak 1 2

Tepkileriniz Nedir?

like
1
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0

Bir Yorum YazBu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Şartlar ve Koşullar