En Çok Beğenilen Filmler: “İzlemedim” Dememeniz Gereken Son Zamanların En İyi 16 Filmi


Film seçmenizi kolaylaştıracak, izlemediğinize pişman olacağınız muhteşem filmler.
En Çok Beğenilen Filmler: “İzlemedim” Dememeniz Gereken Son Zamanların En İyi 16 Filmi

Eğer kabarık bir “İzlenecekler” listeniz yoksa film seçmek zaman zaman işkenceye dönüşebiliyor. Türden ülkeye, yapım yılından oyunculara kadar pek çok faktörün etkili olduğu bu seçme aşamasında size yardımcı olacak ve yol gösterecek bir film listesi hazırladık. Son zamanlarda çıkmış, eğer izlemediyseniz pişman olacağınız en çok beğenilen filmler…

1. Killing Them Softly (Kibarca Öldürmek) – IMDb: 6.2


Büyük paraların döndüğü ve yerel bir çetenin yönettiği bir kumarhaneye düzenlenen soygunda hırsızlar arkalarında pek çok iz bırakmıştır. Çete, poker oyunları sırasında düzenlenen soygunları araştırması için Jackie Cogan’ı görevlendirir. Acımasız Jackie, işini oldukça kibarca ve temiz bir şekilde yapmaktadır. Başrollerinde Brad Pitt, Scoot McNairy ve James Gandolfini’nin yer aldığı filmin yönetmenliğini Andrew Dominik yapıyor.

 

2. Kelebekler – IMDb: 7.7


Son zamanlarda Türk sinemasında yapılmış en iyi filmlerden biri olan Kelebekler’in yönetmenliğini Tolga Karaçelik yapıyor. Film, yolları yıllar önce ayrılan ve çok farklı hayatlar yaşayan 3 kardeşin babalarının isteğiyle bir araya gelmesini ve çıktıkları yolculuğu anlatıyor. Yolculuğun sonunda babalarıyla ilgili asıl gerçeği öğrenen kardeşlerin yolculukları benlik ve aile kavramı arayışına dönüşür. Herkesin kendinden bir parça bulabildiği film oldukça samimi diyaloglarla seyirciyi içine çekiyor. Başrol oyuncuları ise şöyle: Bartu Küçükçağlayan, Tuğçe Altuğ, Tolga Tekin, Serkan Keskin

3. The Sisters Brothers (Sisters Biraderler) – IMDb: 7.0


1850’li yıllarda geçen filmde şöhretiyle nam salmış suikastçi Sisters Kardeşler Eli ve Caharli altın avcısı Herman Kermitt’i öldürmek üzere yola çıkarlar. Ancak her görevi başarıyla tamamlayan kardeşlerin işi bu defa çok daha zor olacaktır. Yönetmenliğini Jacques Audiard’ın yaptığı filmin başrolünde John C. Reilly ve Joaquin Phoenix yer alıyor.

4. Arrival (Geliş) – IMDb: 7.9


Bilim kurgu filmi Arrival, ordu dilbilimcisi Dr. Louise Banks’in dünya üzerine inen uzay gemilerinden birinde görev alması ve gizemlerini ortaya çıkarmak için verdiği mücadeleyi anlatıyor. Doktor yardımcı olmak için görevlendirilen Ian Donnelly’le birlikte uzaylıların barışçıl mı yoksa istilacı mı olduğunu anlamaya çalışır. Başrollerinde Amy Adams, Jeremy Renner ve Forest Whitaker’ın rol aldığı film başarılı kurgusuyla seyirciyi sürükleyici bir bilim kurgu hikayesine dahil ediyor.

 

5. American Hustle (Düzenbaz) – IMDb: 7.2


Gerçek bir hikayeden uyarlanan film 1970’lerin ABD’sinde geçiyor. Usta bir dolandırıcı olan Irving Rosenfeld ve ortağı Sydney Prosser’ın FBI ajanı Richie DiMaso tarafından yakalanmasıyla başlayan film. Dolandırıcı ikilinin önünde iki seçenek vardır: ya hüküm giyeceklerdir ya da hüküm giymemek için FBI için çalışacaklardır. Onlar ikinci seçeneği tercih eder ve ikili yapılan büyük planla Atlantic City’e doğru yola çıkar. David O. Russell’ın yönetmenliğini yaptığı filmin oyuncu kadrosunda Jennifer Lawrence, Bradley Cooper, Christian Bale, Amy Adams ve Jeremy Renner gibi ünlü oyuncular bulunuyor.

6. Her (Aşk) – IMDb: 8.0


Yönetmenliğini Spike Jonze’ın yaptığı film, yakın bir gelecekte nadir bir şeye dönüşen mektupları yazarak para kazanan Theodore Twombly’nin hayatını anlatıyor. Karısından boşandıktan sonra bu işi yapan ve tek başına küçük bir apartman dairesinde yaşayan Twombly’nin hayatı gördüğü kusursuz bir yapay zeka programı sunan yeni bir işletim sistemi reklamıyla tamamen değişir. Yalnızlığın yaratıcılıkla birleştiği filmin başrolünde Joaquin Phoenix ve Amy Adams yer alıyor.

7. The Lost City of Z (Kayıp Şehir Z) – IMDb: 6.6


Kendini Amazon ormanlarına adamış bir kaşif olan Percy Fawcett, araştırmaları sonucu bu bölgede yaşamış bir uygarlığa dair kanıtlar bulur. Bilim camiasından destek alamayan Fawcett ailesinin desteğiyle Amazon ormanlarına araştırmaları derinleştirmek üzere gider ve 1925 yılında gizemli bir şekilde ortadan kaybolur. Kaybolan kaşif ve ekibini bulmak isteyenler eli boş döner. Bu yüzden bölge, Kayıp Şehir Z olarak adlandırılır. Yönetmenliğini James Gray’in yaptığı filmin başrollerinde Charlie Hunnam, Sienna Miller, Tom Holland gibi başarılı isimler yer alıyor.

8. Foxcatcher (Foxcatcher Takımı) – IMDb: 7.0


Yaşanmış olayları anlatan film Foxcatcher, altın madalya sahibi genç güreşçi Mark Schultz ve zengin varis John du Pont’un dünya standardında bir güreş takımı oluşturma çabası anlatılıyor. Elbette iki tarafın da oluşturulacak bu takımla ispatlamaları gereken şeyler var. Schultz kardeşlerin öyküsünü anlatan filmin yönetmenliğini Bennett Miller yapıyor. Filmde zengin varis John du Pont’u Steve Carell, Mark Schultz’u Channing Tatum canlandırıyor.

 

9. Green Book (Yeşil Rehber) – IMDb: 8.3


Bir anda işsiz kalan Tony, ünlü bir piyanist olan Dr. Don Shirley’ın konser turunda onun şoförlüğünü yapmayı kabul eder. Manhattan’dan güneye doğru giden ve bu yolculuk sırasında pek çok yerde duran ikilinin Shirley’ın kalabileceği Afro-Amerikanlar için güvenli yerleri tercih etmesi gerekiyordur. Güvenli yerleri bulabilmek için “The Green Book” isimli kılavuzdan yardım alırlar. Ancak bu yolculuk iki tarafın da birbirinden öğreneceği çok fazla şey olduğunu gösterir. En İyi Film Oscar’ına layık görülen filmin başrolünde Viggo Mortensen ve Mahershala Ali yer alıyor. Filmin yönetmenliğini ise Peter Farrelly üstleniyor.

10. John Wick Serisi


Emekliye ayrılmış bir tetikçi olan John Wick’in kaybettiği karısından kalan köpeği öldüren gangster’ların peşine düşmesiyle başlayan macera 3. bölümüyle devam ediyor. 2019’da seyirciyle buluşan John Wick 3: Parabellum, gişede lider durumda. Filmde John Wick karakterini başarılı oyuncu Keanu Reeves canlandırıyor.

11. Sofra Sırları


Yönetmenliğini ve senaristliğini Ümit Ünal’ın yaptığı Sofra Sırları’nın başrollerinde Demet Evgar, Elit Andac Cam ve Alican Yücesoy yer alıyor. Film, tüm hayatını eşine adayan ve gayet normal bir ev kadını olan Neslihan’ın çevresindeki kişilerin yavaş yavaş ölmeye başlamasıyla garip bir hal alıyor. Garip olaylara ve ölümlere şehre yeni gelen komiser de dahil olunca karşımıza tadına doyum olmayan bir hikaye çıkıyor.

12. The Exception (İstisna) – IMDb: 6.8


David Leveaux’un ilk uzun metrajlı filmi The Exception, Hollada’da sürgünde olan Alman Kralı Kaiser Wilhelm II ve onu korumakla görevli bir Alman subayının hikayesini anlatıyor. Film aynı zamanda Hitler politikalarını, Kaiser ve eşinin yaşadığı sürgün hayatı ve savaşın acımasızlığını da gözler önüne seriyor. Filmde Kaiser’i Christopher Plummer canlandırırken Alman subaya Jai Courtney hayat veriyor.

 

13. The Railway Man (Geçmişin İzleri) – IMDb: 7.1


Başrollerinde Colin Firth ve Nicole Kidman’ın yer aldığı film bizleri İkinci Dünya Savaşı zamanına götürüyor. O dönem Japonya’nın müttefikleriyle iletişimini kolaylaştıracak olan ve oldukça stratejik bir konumda bulunun Thai/Burma demiryolunda insanlık dışı şartlarda, zorla ve çeşitli işkencelere maruz kalarak çalıştırılan Eric Lomax yaşadıklarını unutamaz. Yıllar sonra kurtulsa da geçmişin izleri peşini bırakmaz ve intikam almaya karar verir. Gerçek bir hikayeden uyarlanan film seyirciyi içine çekmeyi başarıyor.

14. Zero Dark Thirty – IMDb: 7.4

11 Eylül Saldırıları’nı odağına alan film, bu saldırılardan sorumlu olan Bin Ladin’in yıllar süren çalışmalar sonucu 1 Mayıs 2011’de yakalanmasını ve düzenlenen operasyonun detaylarını anlatıyor. Mark Boal’ın senaryosunu gerçeklere sağdık kalarak yazdığı filmin Bin Ladin’in saklandığı yeri bulan timin başındaki genç CIA ajanı Maya’yı da detaylı bir şekilde anlatıyor. Filmin yönetmenliğini Oscarlı sinemacı Kathryn Bigelow yapıyor.

15. Sicario – IMDb: 7.6


Başrollerinde Emily Blunt, Josh Brolin ve Benicio Del Toro’nun yer aldığı film ABD ve Meksika arasında bulunan kanunsuz sınır kenti Suarez bir FBI ajanı ve ekibinin uyuşturucu kartelleriyle olan mücadelesini anlatıyor. Senaryosunu Taylor Sheridan’ın yazdığı filmin yönetmenliğini Denis Villeneuve üstleniyor.

16. Cloud Atlas (Bulut Atlası) – IMDb: 7.4


1850’de Pasifik Okyanusu’nda başlayan film geçmiş, şimdi ve gelecekte her şeyin birbiriyle bağlantılı olduğunu göstererek sürükleyici bir olay örgüsü sunuyor. Filmin başrollerinde Tom Hanks, Halle Berry, Hugh Grant ve Hugo Weaving gibi başarılı isimler rol alıyor.

Kaynak 1

Tepkileriniz Nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0

Bir Yorum YazBu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Şartlar ve Koşullar